Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon kayranında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim bilimi kolünde familya olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgeniş ayak topu, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yönı teselsül Türkiye’nin en koskocaman özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi kayranında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birgeniş dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir