Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bili aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda zevk bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle yapılabildiği gibi hatta tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş uygulamak bâtınin yalnızca nickname (eğreti insan) kaydetmek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence antrakt cebinünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve hayallü, sesli ve hayallü gibi tercihe bandajlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısaca süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir özge popüler chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir